Zgjedhjet e Super Bowl 2021, parashikimet kundër përhapjes: Pse Shefat do të kalojnë Buccaneers në Super Bowl 55
Shefat do të përpiqen të bëhen kampioni i parë i përsëritur i NFL në 16...


Shefat do të përpiqen të bëhen kampioni i parë i përsëritur i NFL në 16 vjet kur ata të udhëtojnë në Florida për t'u përballur me Buccaneers në Super Bowl 55. Tampa Bay do të jetë skuadra e parë e NFL që do të luajë një Super Bowl në stadiumin e saj në shtëpi, por Kansas City ( -3.5, 56.5) mbetet favoriti i basteve, ashtu si ka qenë për një vit kalendarik që kur fitoi Super Bowl 54. DEKURCIA: Brady-Mahomes një ndeshje e paparë e QB Patrick Mahomes dhe Shefat fituan në Tampa në Javën 12, 27-24. Tom Brady dhe Buccaneers e bënë atë ndeshje të dukej më afër sesa ishte me 14 pikë në çerekun e katërt pasi zbritën 27-10. A mund Mahomes të largojë përsëri Brady, dhe për herë të parë në playoff, për të marrë unazën e tij të dytë radhazi dhe të përputhet me përsëritjen e Brady në Super Bowl 39? Kansas City dhe Tampa Bay kanë provuar se ata kanë kast të shkëlqyeshëm mbështetës rreth qendërmbrojtësve të tyre; kjo është arsyeja që këto skuadra kanë kaluar një sezon sfidues të NFL dhe play-off për të arritur këtë pikë. Këtu ka një ndarje të asaj që duhet të jetë një Super Bowl 55 epik, përtej ndeshjes QB të çiftëzimit: M M SHUM PLAYOFFS NFL: kllapa AFC & NFC | Orari televiziv | Zgjedhjet e Super Bowl (Getty Images) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/fb/71/patrick-mahomes-122720-getty-ftr_6v5wik7a09od14w0csrjyu5jc.jpg?t=-1517086818&w=500&squalitys.squity Zgjedhjet e Buccaneers, parashikimet Loja e drejtimit të Drejtuesve vs mbrojtjes së drejtuar nga Buccaneers Shefat ishin në mes të paketës me sulmin e tyre të nxituar gjatë sezonit të rregullt (i 16-ti në NFL, 112.4 jardë për lojë, 4.5 jardë për përpjekje). Buccaneers ishin dominantë në mbrojtjen e drejtuar (Nr. 1 në NFL, lejohen 80,6 jardë për lojë, lejohen 3,6 jardë për përpjekje) dhe tani kanë trajtuar hundën Vita Vea përsëri të shëndetshme për të ndihmuar Ndamukong Suh përpara. Shefat nxituan 20 herë për 87 oborre në takimin e parë, me Mahomes që merr 28 nga ato. Ata ishin të fortë kundër Browns në playoff (24 për 123) dhe më pak kundër Bill (25 për 114), por ata mbështeteshin më pak në vëllim të lartë dhe më shumë në ekzekutimet e pjesëve / veglave. Rookie Clyde Edwards-Helaire u kthye për ndeshjen e kampionatit AFC ndërsa Le'Veon Bell ishte në raft. Darrel Williams, një vrapues i fortë që e njeh sistemin, është një mbrojtës i besueshëm i pasimeve dhe tërheqës i mirë i pasave. Ai do të punojë me Edwards-Helaire për të siguruar ekuilibrin, por asnjëri nuk do të jetë aq i madh sa një faktor siç ishte Damien Williams në Super Bowl 54. Shefat nuk do të humbin kohë "duke vendosur vrapimin" dhe duke detyruar diçka që nuk është atje, por ata kanë nevojë për të mbajtur të shpejtë pasimin e Bucs për të sinqertë kur Mahomes bie, gjë që ai e bëri 51 herë në Javën 12. Ai kishte 39 rënie kundër faturave. Kansas City është i qetë të fitojë përmes ajrit dhe të jetë gati një-dimensional me Mahomes. Avantazhi: Buccaneers. Lojë vrapuese e Buccaneers vs. Mbrojtja e drejtuar nga Shefat Buccaneers (Nr. 28, 94.9 jardë me shpejtësi për lojë, 4.1 jardë për bartje) kanë potencialin për të drejtuar topin mirë për shkak të linjës së tyre të mirë të brendshme dhe lëngut që siguron 1-2 grushta të Leonard Fournette dhe Ronald Jones. Ata shpesh nuk qëndrojnë me të, megjithatë, dhe bllokohen në lojën e pasimit në fushë me Brady, duke çuar në rezultate të kufizuara. Të detyruar të ndiqnin një skenar lojë negativ kundër Shefave në Javën 12, ata vrapuan vetëm 13 herë. Numri i përpjekjeve u rrit në 24 në ndeshjen e kampionatit NFC, por pas një performance të madhe të nxituar kundër Shenjtorëve, çdo oborr kundër Packers ishte një grindje, dhe 76 oborret e tyre totale u frynë nga shpërthimi i 20-oborreve të Fournette. janë të dobëta kundër vrapimit (Nr. 21, 122.1 jardë për lojë të lejuar, 4,5 jardë për bartje të lejuar), por nuk ka gjasa që Bucs të detyrojë një skemë të kontrollit të topit; në vend të kësaj, prisni që ata të besojnë Brady dhe pikat e tyre të forta në lojën pasuese për të vazhduar me Mahomes. Shefat përmbanin Browns dhe mbyllën Faturat, përveç për përplasjet e Josh Allen, gjë që Brady nuk do ta bëjë. Bucs do të përpiqet që Fournette ose Jones të shkojë si një element shtesë i lojës së madhe, por ata nuk do të gatuajnë bukën e tyre atje. Përparësia: Shefat. (SN / Getty) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/40/8b/leonard-fournette-101720-getty-ftr_1hrzfxgwhshgb111df2i4b1t3y.jpg?t=959290773&w=500&quality=80s.s Chiefs lojë vs. Shefat ishin ekipi më pjellor i kalimit në NFL (Nr. 1, 303.4 jardë për lojë, 7.9 jardë për përpjekje), gjë që nuk është për t'u habitur duke pasur parasysh se sa trajner Andy Reid dhe koordinatori sulmues Eric Bieniemy duan të vendosin lojëra në Mahomes 'duart Buccaneers kanë një sekondar të ri të mirë të udhëhequr nga mbrojtësit e qosheve Carlton Davis dhe Sean Murphy-Bunting. Ata kanë bërë shumë lojëra kundër pasimit në playoff pas një sezoni të rregullt lart e poshtë (Nr. 21, 246.6 jardë për ndeshje të lejuara, 7.0 jardë për përpjekje të lejuara). Shqetësimi për Shefat do të jetë ylli i Buccaneers ' Pasuesit e skajit, Shaquil Barrett dhe Jason Pierre-Paul, të cilët kombinuan për pesë thasë me Aaron Rodgers në ndeshjen e kampionatit NFC. Takimi i majtë Eric Fisher (Akili) nuk ka gjasa të luajë pasi është lënduar vonë kundër Faturave, një kthim thirrje për Packers që nuk kanë lënë takimin me David Bakhtiari për të ngadalësuar presionin e Bucs. Ka gjithashtu pak mundësi që Shefat të aktivizojnë trajtimin e djathtë të Mitchell Schwartz (mbrapa) jashtë rezervës së dëmtuar. Skema e Shefave për ta mbajtur Mahomes të pastër, dhe ai ndihmon në kohën e madhe duke marrë topin shpejt ose duke hedhur në lëvizje me kohën e blerë. Barrett dhe JPP secili kishin një thasë në takimin e sezonit të rregullt me ​​Schwartz jashtë, kështu që KC të mos ketë Fisher, gjithashtu, do të jetë një nxitje e mirëpritur për Tampa Bay. Por këto dëmtime do të ekuilibrohen nga shqetësimet e dëmtimit të Buccaneers në siguri dhe si, si Faturat në ndeshjen e kampionatit AFC, ata nuk kishin përgjigje për marrësin e gjerë Tyreek Hill (13 tërheqje, 269 jardë, tre TD) ose Travis Kelce (tetë tërheqje, 82 jardë) në Javën 12. Davis, Murphy- Shpërthimi dhe kthimi i këndit në vend të këndit Jamel Dean të gjithë mund të digjen keq një-për-një. Devin White dhe Lavonte David janë mbrojtës të mirë të linjës, por Mahomes do të gjejë ndeshjet e duhura në mes të fushës pasi shpejtësia dhe shpejtësia e Shefave shkakton probleme të Buccaneers. Përhapja e fushës do të sigurojë që Mahomes gjen një njeri të hapur shpejt dhe nuk do të kapet duke mbajtur topin për Barrett ose JPP për ta tronditur atë. Kur koordinatori mbrojtës Todd Bowles ishte në gjendje të merrte presion pa blitzing kundër Green Bay, ishte një makth për Rodgers . Bowles nuk ka mundësi të dërgojë nxitues shtesë pas Mahomes dhe të rrezikojë që Hill të lirohet përsëri kudo përsëri. Në të njëjtën kohë, Buccaneers nuk duan të ulen përsëri në zonë dhe t'i lejojnë Mahomes t'i zgjedhë ata për makina të gjata. Ashtu si Faturat dhe Leslie Frazier, Bucs do të mbërthehen duke mbledhur helmin e tyre, në gjendje të prodhojnë të njëjtën harmoni të mbulimit të presionit që kishin kundër Paketuesve. Avantazhi: Shefat. MORE SHUM: Kelce, jo Gronk, zotëron sezonin më të mirë në një ndeshje të ngushtë në NFL Lojë kaluese e Buccaneers vs Defence Pass të Shefave Buccaneers ishin menjëherë pas Shefave me Brady në krye të trajnerit Bruce Arians dhe koordinatorit sulmues Byron Leftwich (Jo . 2, 289.1 jardë për lojë, 7.6 jardë për përpjekje). Kjo është një ndeshje forcë me forcë, kështu që Shefat (Nr. 14, 236.2 jardë për lojë të lejuara, 7.1 jardë për përpjekje të lejuara) do të jenë në rregull me Bucs që hedhin më shumë dhe vrapojnë më pak. Brady hodhi dy përgjime në takimin e parë por gjithashtu hodhi për 345 jardë dhe tre prekje dhe mesatarisht 8.4 jardë për përpjekje. Megjithatë, kjo nuk ishte e mjaftueshme për t'u përputhur me 462 jardë të Mahomes, tre TD dhe 9.4 jardë për përpjekje. Shefat vendosën tonin me një pasim të shpejtë brenda me jashtë duke trajtuar Chris Jones dhe t'i jepnin fund Frank Clark nga katër të parët. Koordinatori mbrojtës Steve Spagnuolo ka zgjedhur vendet e tij mirë për të sulmuar nga shtatë pas. Nikel mbrapa La'Jarius Sneed ka qenë një forcë e qëndrueshme në playoffs. Brady ka parë gjithçka dhe është e vështirë ta mashtrosh atë, edhe pse Spagnuolo kishte numrin e tij në mërzitjen masive të Giants për Patriotët në Super Bowl 41. Brady kishte shumë koha për të hedhur kundër Packers, duke marrë vetëm një thes të hershëm, dhe Shefat e hodhën atë vetëm një herë në Javën 12. Shefat, si shumica e ekipeve, nuk kanë shpinë për të trajtuar marrësit e gjerë të Buccaneers Mike Evans dhe Chris Godwin nga jashtë të çarë. Fundi i ngushtë Rob Gronkowski gjithashtu u argëtua në lojën e madhe në Javën 12 ndërsa ai e udhëhoqi ekipin në marrjen. Brady shpërndau topin në shtatë objektiva pasi Jones dhe Fournette ishin gjithashtu faktorë. Ashtu si Buccaneers, Shefat janë të lëkundur kur bëhet fjalë për të mbuluar skajet e ngushta. Mesi i fushës me Godwin, Gronkowski dhe Cameron Brate do të mbetet i hapur për biznes ndërsa Shefat përpiqen të përmbajnë goditjet e thella për Evans dhe të tjerët. Brady ka bërë mirë në përzierjen e gjuajtjeve të shkurtra dhe të ndërmjetme që dashuron me agresivitetin e Arianëve "pa rrezik, pa biskota". Ashtu si Mahomes, forca e krahut për të grumbulluar topin në fushë kur ato goditje janë në dispozicion nuk është një problem. Brady ka rënë në telashe kur i mungon ndihma e sigurisë ose kthimi i kthimit në atë që duket si fushë për një. Tyrann Mathieu dhe Bashaud Breeland e morën atë në ndeshjen e parë, ashtu si bëri kombinimi i Packers me Adrian Amos dhe Jaire Alexander. Brady duhet të jetë më i kujdesshëm sepse ai nuk do të shpëtojë me zgjedhje të shumta përsëri. Avantazhi: Buccaneers. (Getty Images) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/4/42/tom-brady-rob-gronkowski-103120-getty-ftr_1jtegm364jzn01w9j7jwqlg7a8.jpg?t=2131568293&w=500& dëmtimet e montuara gjatë playoff-it. Marrësi i gjerë Antonio Brown dhe siguria rishtare Antoine Winfield Jr, dy krijues kryesorë, nuk shkuan kundër Packers dhe statusi i tyre për Super Bowl është i panjohur. Nëse Brown humbet një lojë tjetër, kjo do të hapte derën për marrësit e gjerë Scotty Miller dhe Tyler Johnson, një tjetër rishtar, për të bërë pjesë kritike. Gronkowski ka qenë i qetë si një marrës në playoff pasi është përdorur më shumë për të bllokuar, por Buccaneers mund ta lëshojnë atë në çdo kohë. Marrësit ndihmës dhe burrat mbulues të Tampa Bay duhet të kontribuojnë. Shefat kanë karta të ngjashme të egra në marrës të gjerë Mecole Hardman, Byron Pringle dhe Demarcus Robinson me Sammy Watkins (viçin) që mund të humbasin një lojë tjetër. Mahomes, me dy javë pushim, do të jetë në pozitë më të mirë për të ndikuar në lojë duke vrapuar në situata kyçe. Kansas City ka provuar se ka thellësi në rrotullimin e linjës së tij mbrojtëse dhe dytësore. Avantazhi: Shefat. Buccaneers morën disa kthime të mira nga Jaydon Mickens kundër Packers. Ish Shefat "Z. Irrelevant" Ryan Succop ka qenë i besueshëm duke goditur qëllimet e fushës brenda 50 oborreve. Bradley Pinion është një lojtar i fortë. Shefat janë të rrezikshëm me Hardman dhe Pringle. Harrison Butker u jep atyre një hap të shpejtë në shënjestrat e fushës. Tommy Townsend nuk bën përpjekje të mjaftueshme për të qenë një faktor. Avantazhi: Shefat. MORE SHUM:: Pse Butker vazhdon të humbasë pikë shtesë? Arians ka fituar një Super Bowl si një koordinator sulmues për Steelers, por kjo është hera e tij e parë në lojë si trajner kryesor. Reid ka qenë në zjarr me skemat e tij, vendimmarrjen dhe motivimin që kur mori unazën e tij të parë në Super Bowl 54, duke mësuar nga gabimet e tij të mëparshme në playoff. Ai është një trajner shumë më i mirë se ai që humbi me Patriotët e Brady në Super Bowl 39. Reid, Bieniemy, Spagnuolo dhe pjesa tjetër e stafit të Shefave e dinë nga përvoja e fundit se çfarë duhet për të fituar në këtë skenë. Arians, Leftwich dhe Bowles nuk mund të përputhen me këtë. Avantazhi: Shefat. Mahomes, 25 vjeç, dëshiron ta ngulë menjëherë atë unazë të dytë për të vazhduar në një trajektore të mundshme për përputhjen e gjashtë fitoreve të Super Bowl të Brady deri në kohën kur ai ka mbaruar. Brady, 43, dëshiron të shtojë unazën e tij të shtatë në 10 udhëtime Super Bowl për të distancuar më tej si SHQIP dhe për të fituar pa Patriotët. Buccaneers do të ndihmohen duke kaluar javën sa më normalisht të jetë e mundur në Tampa, duke u përgatitur për një lojë në shtëpi me gjithçka në lojë. Brady mund të jetë eksperti përfundimtar i Super Bowl, por kjo është ende e re për shumicën e ekipit të tij, ndërsa pothuajse të gjithë Shefat sapo e përjetuan atë vitin e kaluar. Përparësia: Shefat. (Getty Images) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/8b/33/mahomes-kelce-100118-getty-ftr_1dcgdxe0ljmcy1eobi0yyhbbse.jpg?t=852511814&w=500&quality=c Super Bowl 55 duhet secili të vendosë më shumë pikë sesa bëri në javën e 12-të; Mahomes dhe Brady janë mbyllur në një nivel të lartë ekzekutimi. Brady ka qenë i jashtëzakonshëm në arritjen e Bucs në këtë pikë në sezonin e tij të parë me ta, por Shefat janë kafshë të ndryshme nga ato që pushtuan në NFC. Brady nuk merr aq shumë ndihmë sa Mahomes në përgjithësi. Të shkosh kundër Brady në një lojë të ngushtë thellë në çerekun e katërt nuk është e zgjuar, përveç nëse Mahomes është në anën tjetër. Clauders 31, Buccaneers 27
คาสิโน มาเก๊า คาสิโน ปอยเปต ออนไลน์ คาสิโน UFABET คาสิโน 66 คาสิโน66

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *