Si të shikoni Superligën Indiane në Indi dhe në të gjithë botën: TV, transmetim i drejtpërdrejtë, ndeshje dhe ekipe
Edicioni i shtatë i Superligës Indiane (ISL) filloi në 20 Nëntor. NorthEast United (21 pikë)...


Edicioni i shtatë i Superligës Indiane (ISL) filloi në 20 Nëntor. NorthEast United (21 pikë) bëri dyfishin ndaj liderëve Mumbai City (30 pikë) dhe theu ishullin e ishujve të pamposhtur prej 12 ndeshjeve pasi malësorët tani e gjejnë veten në katër të parët. Hyderabad (19) mund të kapërcejë Goa (21) në vendin e tretë nëse ata mundin Chennaiyin (16) në goditjen e dyfishtë të së Dielës që gjithashtu ka të vendosur në vend të dytë ATK Mohun Bagan (24) për të marrë vendin e nëntë Kerala Blasters. Odisha dhe Jamshedpur në vendin e poshtëm do të do të kërkojnë të zgjedhin fitoren e tyre të parë në pesë dhe gjashtë ndeshje respektivisht të hënën ndërsa Bengali Lindor do të përballet me anën e Bengaluru FC të martën. Blutë janë pa një fitore për tetë ndeshje radhazi. Përmbajtja Si të shikoni Superligën Indiane Dita e Ndeshjes 1 / 20-24 Nëntor Dita e Ndeshjes / 25-29 Nëntor Dita e Ndeshjes 3 / Nëntor 29-Dhjetor 3Dita e Ndeshjes 4 / 4-7 DhjetorDita e Ndeshjes 5 / 8-12 DhjetorDita e Ndeshjes 6 / 13-16 DhjetoriDita e Ndeshjes 7/17 Dhjetor- 20Dita e Ndeshjes 8 / 21-27 DhjetorDita e Ndeshjes 9/28 Dhjetor-3 JanarDita e Ndeshjes 10 / 3-7 JanarDita e Ndeshjes 11 / 8-11 JanarDita e Ndeshjes 12 / 12-16 JanarDita e Ndeshjes 13 / 17-20 JanarDita 14 / 21-24 JanarDita e Ndeshjes 15 / 25-29 JanarDita e Ndeshjes 16/30 janar-2 shkurt Dita e ndeshjes 17 / 3-7 shkurt Dita e ndeshjes 18 / 7-11 shkurt Dita e ndeshjes 19 / 12-15 shkurt Dita e ndeshjes 20 / shkurt 16-20 dita e ndeshjes 21 / shkurt 21-24 dita e ndeshjes 22 / shkurt 25-28 shkurt ISL 2020-21: Ku të shikoni, transmetoni drejtpërdrejt? "Duke pranuar dashurinë dhe mbështetjen e fansave globalisht, ISL do të sillet në 82 territore ndërkombëtare përmes pesë partnerëve nëpër TV dhe platformat dixhitale." liga konfirmoi në deklaratën e saj. "Lidhja ka partneritet me transmetuesit globalë të sporteve për ta sjellë aksionin drejtpërdrejt për miliona tifozë indianë të futbollit nëpër gjeografi. Përveç tregjeve ndërkombëtare duke përfshirë SHBA dhe Australi, tifozë në të gjithë Evropën Kontinentale, Azinë Qendrore, Lindjen e Largët , Azia Juglindore dhe Azi Paqësori gjithashtu mund të akordohen për të shijuar drejtpërdrejt ligën kryesore të futbollit në Indi. "Star Sports Network ka të drejtat ekskluzive të transmetimit të ISL në Indi. Lojërat do të transmetohen në televizion me opsionin e komenteve angleze dhe / ose indiane përveç gjuhëve të tjera mbi buqetën e tyre të kanaleve. Kanalet televizive India (angleze) Kanalet televizive globale Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD ESPN + (USA & Kanada), Fox Sports (Australi) Kanale të tjera Globale TV / transmetim në internet 1 Luaj Sporte (kanali YouTube dhe faqja në Facebook): Singapori, Indonezia (Genflix), Malajzia, Tajlanda, Vietnami, Filipinet, Brunei, Laos, Kamboxhia, Mianmar, Hong Kong , Macau Yupp TV: Shqipëria, Andorra, Armenia, Austria, Azerbajxhani, Bjellorusia, Belgjika, Bosnjë-Hercegovina, Bullgaria, Kroacia, Qiproja, Republika Çeke, Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjeorgjia, Gjermania, Greqia, Hungaria, Islanda, Ishujt Faroe, Italia, Kazakistani, Kosova, Kirgistani, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Maqedonia, Malta, Moldavia, Monako, Mali i Zi, Hollanda, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Rusia, San Marino, Qyteti i Vatikanit, Serbia, Sllovakia , Sllovenia, Spanja, Suedia, Zvicra, Taxhikistani, Turqi, Turkmenistan, Ukrainë, Uzbekistan Digicel PNG (TVWan Action): Fixhi, Papua Guinea e Re, Solomons, Samoa, Ishujt Cook, Vanuatu, Samoa Amerikane, Kiribati, Tuvalu, Niue, Tokelau, Tahiti, Kaledonia e Re, Tonga, Nauru Asianet Plus : Lindja e Mesme Filma Jalsha SD: Lindja e Mesme dhe Bangladeshi Jalsha Movies HD: Komentet e Maldiveve dhe Bangladeshit do të jenë gjithashtu të disponueshme në gjuhë popullore në të gjithë Indinë. Kanalet TV Hindu Kanalet TV Malajalame Star Sports Hindi 1 SD & HD, Star Sports 3, Star Gold 2 Asianet Plus, Movies Movies Asianet Kanalet TV Kanalisht Kanalet TV Kanada Star Sports Bangla Star Sports Kanada Tamil Kanalet TV Kanalet TV TV Kanalet TV Star Sportet Tamil Star Sportet Telugu TV Kanalet TV Maratim Transmetimi në internet Star Sports Marathi Disney + Hotstar VIP, Ndeshjet JioTV mund të transmetohen në internet në Disney + Hotstar VIP dhe JioTV, duke lejuar gjithashtu mbështetësit të kapin sërish ndeshjet. Aplikacionet për celularë janë në dispozicion në Android, iOS, iPad, Android TV dhe Apple TV. Kthehuni në ndeshjet kryesore të Superligës Indiane Dita e Ndeshjes 1 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 20 Nentor 7:30 pasdite Kerala Blasters 0-1 ATK Mohun Bagan GMC Stadium, Bambolim 21 Nentor 7:30 pasdite NorthEast United 1-0 Mumbai City Tilak Maidan, Vasco 22 Nën 7:30 pasdite FC Goa 2-2 Bengaluru FC PJN Stadium, Fatorda 23 Nentor 7:30 pasdite Odisha FC 0-1 Hyderabad FC GMC Stadium, Bambolim 24 Nentor 7:30 pasdite Jamshedpur FC 1-2 Chennaiyin FC Tilak Maidan, Vasco Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 2 Koha e datës (IST) Ndeshja Vendi i datës 25 nëntor 7:30 pasdite FC Goa 0-1 Mumbai City PJN Stadium, Fatorda 26 nëntor 7:30 pasdite Kerala Blasters 2- 2 NorthEast United GMC Stadium, Bambolim 27 Nëntor 7:30 pasdite SC Bengal Lindor 0-2 ATK Mohun Bagan Tilak Maidan, Vasco 28 Nëntor 7:30 pasdite Bengaluru FC 0-0 Hyderabad FC PJN Stadium, Fatorda 29 Nëntor 5 pasdite Jamshedpur FC 2-2 Odisha FC Tilak Maidan, Vasco Kthehuni në krye Matchday 3Date Time (IST) Ndeshja Vendi i mbajtjes 29 nëntor 7:30 pasdite Chennaiyin FC 0-0 Kerala Blasters GMC Stadium, Bambolim No v 30 7:30 pasdite FC Goa 1-1 NorthEast United PJN Stadium, Fatorda 1 Dhjetor 7:30 pasdite Mumbai City 3-0 SC East Bengal GMC Stadium, Bambolim 2 Dhjetor 7:30 pasdite Hyderabad FC 1-1 Jamshedpur FC Tilak Maidan, Vasco Dhjetor 3 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 1-0 Odisha FC PJN Stadium, Fatorda Kthehu në fillim Dita e Ndeshjes 4 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 4 Dhjetor 7:30 pasdite Chennaiyin FC 0-1 Bengaluru FC GMC Stadium, Bambolim 5 Dhjetor 7:30 pasdite Juglindore United 2-0 SC Bengal Lindor Tilak Maidan, Vasco 6 Dhjetor 5 pasdite Mumbai City 2-0 Odisha FC GMC Stadium, Bambolim 6 Dhjetor 7:30 pasdite FC Goa 3-1 Kerala Blasters PJN Stadium, Fatorda 7 Dhjetor 7:30 pasdite Jamshedpur FC 2-1 ATK Mohun Bagan Tilak Maidan, Vasco Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 5 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 8 Dhjetor 7:30 pasdite Bengaluru FC 2-2 NorthEast United PJN Stadium, Fatorda 9 Dhjetor 7:30 pasdite Mumbai City 2-1 Chennaiyin FC GMC Stadium, Bambolim Dhjetor 10 7:30 pasdite SC East Bengal 0-0 Jamshedpur FC Tilak Maidan, Vasco 11 Dhjetor 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 1-1 Hyderabad FC PJN Stadium, Fatorda 12 Dhjetor 7:30 pasdite Odisha FC 0-1 FC Goa GMC Stadium, Kthimi në krye të ditës së ndeshjes 6 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 13 Dhjetor 5 pasdite NorthEast United 0-0 Chennaiyin FC Tilak Maidan, Vasco 13 Dhjetor 7:30 pasdite Bengaluru FC 4-2 Kerala Blasters PJN Stadium, Fatorda 14 Dhjetor 7:30 pasdite Mumbai City 1 -1 Jamshedpur FC GMC Stadium, Bambolim 15 Dhjetor 7:30 pasdite Hyderabad FC 3-2 SC Bengal Lindor Tilak Maidan, Vasco 16 Dhjetor 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 1-0 FC Goa PJN Stadium, Fatorda Kthehu në fillim Dita e Ndeshjes 7Data Koha (IST) ) Vendi i Ndeshjes 17 Dhjetor 7:30 pasdite Odisha FC 1-2 Bengaluru FC GMC Stadium, Bambolim 18 Dhjetor 7:30 pasdite NorthEast United 0-1 Jamshedpur FC Tilak Maidan, Vasco 19 Dhjetor 19:30 FC Goa 1-2 Chennaiyin FC PJN Stadium, Fatorda 20 Dhjetor 5 pasdite Hyderabad FC 0-2 Mumbai City Tilak Maidan, Vasco Dhjetor 20 7:30 pasdite Kerala Blasters 1-1 SC East Bengal GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Mbrëmja e ditës së ndeshjes 8 Koha e datës (IST) Vendi i ndeshjes Dhjetor 21 7:30 pasdite ATK Mohun Stadiumi Bagan 1-0 Bengaluru FC PJN, 22 dhjetor Fatorda 7:30 pasdite Odisha FC 2-2 NorthEast United GMC Stadium, Bambolim 23 Dhjetor 7:30 pasdite Jamshedpur FC 1-2 FC Goa Tila k Maidan, Vasco 26 Dhjetor 7:30 pasdite SC Bengali Lindor 2-2 Chennaiyin FC Tilak Maidan, Vasco 27 ​​Dhjetor 7:30 pasdite Kerala Blasters 2-0 Hyderabad FC GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes Koha e datës (IST) Ndeshja 28 Dhjetor 7:30 pasdite Bengaluru FC 0-1 Jamshedpur FC PJN Stadium, Fatorda 29 Dhjetor 7:30 pasdite Chennaiyin FC 0-0 ATK Mohun Bagan GMC Stadium, Bambolim 30 Dhjetor 7:30 pasdite Hyderabad FC 1-2 FC Goa Tilak Maidan, Vasco 2 Jan 7 : 30 pasdite Mumbai City 2-0 Kerala Blasters FC GMC Stadium, Bambolim 3 Jan 5 pasdite SC Bengali Lindor 3-1 Odisha FC Tilak Maidan, Vasco Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 10 Koha e datës (IST) Ndeshja Vendi i datës 3 janar 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 2- 0 NorthEast United PJN Stadium, Fatorda 4 Jan Jan 7:30 pasdite Chennaiyin FC 1-4 Hyderabad FC GMC Stadium, Bambolim 5 Jan 7:30 pasdite Bengaluru FC 1-3 Mumbai City PJN Stadium, Fatorda 6 Jan 7:30 pasdite SC East Bengal 1-1 FC Goa Tilak Maidan, Vasco 7 Jan 7:30 pasdite Kerala Blasters 2-4 Odisha FC GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 11 Koha e datës (IST) Ndeshja Vendi i datës 8 janar 7:30 pasdite North-East United 2-4 Hyd erabad FC Tilak Maidan, Vasco 9 Jan 7:30 pasdite Bengaluru FC 0-1 SC East Bengal PJN Stadium, Fatorda 10 Jan 5 pasdite Chennaiyin FC 0-0 Odisha FC GMC Stadium, Bambolim 10 Jan 7:30 pasdite Jamshedpur FC 2-3 Kerala Blasters Tilak Maidan, Vasco 11 Jan 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 0-1 Mumbai City PJN Stadium, Fatorda Kthehuni në krye Dita e Ndeshjes 12 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 12 Jan 12:30:30 NorthEast United 1-1 Bengaluru FC Tilak Maidan, Vasco 13 Jan 7 : 30pm Odisha FC 1-2 Chennaiyin FC GMC Stadium, Bambolim 14 Jan 7:30 pasdite FC Goa 3-0 Jamshedpur FC PJN Stadium, Fatorda 15 Jan 7:30 pasdite SC Bengal Lindor 1-1 Kerala Blasters Tilak Maidan, Vasco 16 Jan 7: 30:00 Mumbai City 0-0 Hyderabad FC GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 13 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 17 Jan 17 pasdite Jamshedpur FC 1-2 NorthEast United Tilak Maidan, Vasco 17 Jan 19:30 FC Goa 1-1 ATK Mohun Bagan Stadiumi PJN, Fatorda 18 Jan 7:30 pasdite Chennaiyin FC 0-0 SC East Bengal GMC Stadium, Bambolim 19 Jan 7:30 pasdite Hyderabad FC 1-1 Odisha FC PJN Stadium, Fatorda 20 Jan 7:30 pasdite Kerala Blasters 2-1 Bengaluru FC GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 14 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 21 Jan 21 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan 1-0 Chennaiyin FC PJN Stadium, Fatorda 22 Jan 7:30 pasdite SC Bengal Lindor 0-1 Mumbai City Tilak Maidan, Vasco 23 Jan 7:30 pasdite Kerala Blasters 1-1 FC Goa GMC Stadium, Bambolim 24 Jan 5 pasdite Jamshedpur FC 0-0 Hyderabad FC Tilak Maidan, Vasco 24 Jan 7:30 pasdite Bengaluru FC 1-1 Odisha FC PJN Stadium , Fatorda Kthehuni në krye Matchday 15Date Time (IST) Ndeshja Vendi i Janarit 25 Jan 7:30 pasdite Chennaiyin FC 1-1 Mumbai City GMC Stadium, Bambolim 26 Jan 7:30 pasdite NorthEast United 2-1 ATK Mohun Bagan PJN Stadium, Fatorda 27 Jan 7: 30:00 Kerala Blasters 0-0 Jamshedpur FC GMC Stadium, Bambolim 28 Jan 7:30 pasdite Hyderabad FC 2-2 Bengaluru FC Tilak Maidan, Vasco 29 Jan 7:30 pasdite FC Goa 1-1 SC East Bengal PJN Stadium, Fatorda Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 16 Data Koha (IST) Ndeshja Vendi i mbajtjes 30 janar 7:30 pasdite Mumbai City 1-2 NorthEast United GMC Stadium, Bambolim 31 Jan 5 5 pasdite Hyderabad FC vs Chennaiyin FC Tilak Maidan, V asco 31 janar 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan vs Kerala Blasters PJN Stadium, Fatorda 1 Shk 7:30 pasdite Odisha FC vs Jamshedpur FC GMC Stadium, Bambolim 2 Shk 2 7:30 pasdite SC Bengal Lindor vs Bengaluru FC Tilak Maidan, Vasco Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 17 Data Koha (IST) Vendi i Ndeshjes 3 Shk 7 7:30 pasdite Kerala Blasters vs Mumbai City GMC Stadium, Bambolim 4 Shk 7 7:30 pasdite NorthEast United vs FC Goa Tilak Maidan, Vasco 5 Shk 7:30 pasdite Bengaluru FC vs Chennaiyin FCJamshedpur FC PJN Stadium, Fatorda Shkurt 6 7:30 pasdite Odisha FC vs ATK Mohun Bagan GMC Stadium, Bambolim 7 Shk 5 5 pasdite Jamshedpur FC vs SC East Bengal Tilak Maidan, Vasco Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 18 Koha e datës (IST) Ndeshja Vendi i shkurtit 7 shkurt 7:30 pasdite Hyderabad FC vs NorthEast United Tilak Maidan , Vasco 8 Shk 7:30 pasdite Mumbai City vs FC Goa GMC Stadium, Bambolim 9 Shk 7 7:30 pasdite Bengaluru FC vs ATK Mohun Bagan PJN Stadium, Fatorda 10 Shk 7:30 pasdite Chennaiyin FC vs Jamshedpur FC GMC Stadium, Bambolim 11 Shk 7:30 pasdite Odisha FC vs Kerala Blasters GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 19Data Koha (I ST) Vendi i Ndeshjes Shkurt 12, 7:30 pasdite SC Bengal Lindor vs Hyderabad FC Tilak Maidan, Vasco 13 Shk 7:30 pasdite Chennaiyin FC vs FC Goa GMC Stadium, Bambolim 14 Shk 7:30 pasdite NorthEast United vs Odisha FC Tilak Maidan, Vasco 14 Shk 5 pasdite ATK Mohun Bagan vs Jamshedpur FC PJN Stadium, Fatorda 15 Shk 7:30 pasdite Mumbai City vs Bengaluru FC GMC Stadium, Bambolim Kthehu në krye Dita e Ndeshjes 20 Koha e datës (IST) Vendi i zhvillimit i ndeshjes 16 shkurt 7:30 pasdite Hyderabad FC vs Kerala Blasters Tilak Maidan, Vasco Shkurt 17 7:30 pasdite FC Goa vs Odisha FC vs PJN Stadium, Fatorda Shkurt 18 7:30 pasdite Chennaiyin FC vs NorthEast United GMC Stadium, Bambolim 19 Shk 19:30:30 ATK Mohun Bagan vs SC East Bengal PJN Stadium, Fatorda 20 Shk 7:30 pasdite Jamshedpur FC vs Mumbai City Tilak Maidan, Vasco Kthehuni në krye Dita e Ndeshjes 21 Koha e datës (IST) Vendi i Ndeshjes 21 Shk 5 17:00 Bengaluru FC vs FC Goa PJN Stadium, Fatorda 21 Shk 7:30 pasdite Kerala Blasters vs Chennaiyin FC GMC Stadium, Bambolim 22 Shk 7:30 pasdite Hyderabad FC vs ATK Mohun Bagan Tilak Maidan, Vasco 23 Shk 7:30 pasdite SC Bengal Lindor vs NorthEas t United Tilak Maidan, Vasco 24 Shk 7:30 pasdite Odisha FC vs Mumbai City PJN Stadium, Fatorda Kthehuni në krye Matchday 22Date Time (IST) Ndeshja Vendi i datës 25 shkurt 7:30 pasdite Jamshedpur FC vs Bengaluru FC Tilak Maidan, Vasco Shkurt 26 7:30 pasdite NorthEast United vs Kerala Blasters Tilak Maidan, Vasco Shkurt 27 7:30 pasdite Odisha FC vs SC East Bengal GMC Stadium, Bambolim 28 Shk 5 17:00 FC Goa vs Hyderabad FC PJN Stadium, Fatorda 28 Shk 7 7:30 pasdite Mumbai City vs ATK Mohun Bagan GMC Stadium, Kthehu në krye Lidhjet e lidhura
คาสิโน มาเก๊า คาสิโน ปอยเปต ออนไลน์ คาสิโน UFABET คาสิโน 66 คาสิโน66

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *